Přednášející

Roland Bebčák

Roland Bebčák působí jako Managing Partner ve společnosti White Star Real Estate CZ & SK, kde zodpovídá za strategické vedení a rozvoj klíčových projektů v oblasti nemovitostí. S více než 20 lety zkušeností na trhu střední a východní Evropy (CEE) se řadí mezi přední odborníky v oblasti investic a správy nemovitostí.

Ve své roli v White Star Real Estate se zaměřuje na identifikaci investičních příležitostí, řízení portfolií a rozvoj dlouhodobých vztahů s partnery. Díky hluboké znalosti trhu a schopnosti efektivně řídit projekty přispívá k dalšímu růstu a úspěchu společnosti, která patří mezi významné hráče na realitním trhu v regionu.

Spolupracuje s mezinárodními (USA, EU, UK, Asie) i lokálními investory.

Pavel Boguský

Pavel Boguský působí jako partner v pražské pobočce advokátní kanceláře Dentons, kde se zaměřuje na restrukturalizace, insolvence, bankovní financování a s tím související spornou agendu. Ve své praxi poskytuje právní poradenství v těch nejkomplexnějších restrukturalizačních a insolvenčních případech. Podílel se mimo jiné na úspěšném právním boji proti následkům nechvalně známého rozsudku Nejvyššího soudu ČR ve věci ELMA-THERM.
Pavel je zařazen do celosvětově uznávaných žebříčků Chambers & Partners a IFLR1000 pro oblast restrukturalizací a insolvencí v České republice. Kromě poskytování právního poradenství je Pavel mimo jiné i spoluautorem komentáře k insolvenčnímu zákonu od nakladatelství C. H. BECK, v jehož rámci zpracoval komplexně celou právní úpravu reorganizace.
Pavel je členem Turnaround management association v České republice.

Jaroslav Brož

JUDr. Jaroslav Brož MJur (Oxon) působí, jako advokát v BROŽ BROŽ VALA advokátní kancelář s.r.o., likvidátor a insolvenční správce se zvláštním povolením s mandáty, které obsahují mezinárodní prvek, mezinárodní sankce nebo se vymykají svojí velikostí.
Jaroslav je absolvent Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni (Mgr.), Právnické fakulty Univerzity of Oxford v Anglii – St. Catherine’s College (MJur) a Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně (JUDr.), člen odborné sekce pro insolvenční právo u České advokátní komory, člen zkušební komise pro zkoušky insolvenčních správců a člen mezinárodní asociace INSOL EUROPE.
Jaroslav je dále spoluautor velkého Komentáře Insolvenčního zákona (Wolters Kluwer), spoluautor Praktického komentáře k zákonu o preventivní restrukturalizaci (Wolters Kluwer) či autor odborných článků s insolvenční tématikou (Bulletin Advokacie, epravo.cz, Konkursní noviny, Soukromé právno). V neposlední řadě ad hoc přednáší na českých univerzitách (VŠB) či konferencích (Ikongres 2021, C.H. BECK – Insolvence a preventivní restrukturalizace 2024) nebo pro privátní subjekty.

Martin Froněk

Martin Froněk je lokálním partnerem v pražské pobočce advokátní kanceláře White&Case s více než 13 lety praxe v oblasti insolvencí a restrukturalizací, soudních sporů a trestního práva. Má zkušenosti se zastupováním věřitelů při konkurzních likvidacích a při soudních i mimosoudních restrukturalizacích. Podílí se rovněž na vytváření a implementaci strategií soudních sporů, odkupů a prodejů v rámci insolvenčních řízení, a to na straně bankovních věřitelů i tzv. distressed assets fondů. V roce 2011 získal magisterský titul na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, v roce 2015 rovněž získal titul doktora práv. Martin přednáší na Vysoké škole ekonomické v rámci vedlejší specializace Turnaround Management, je členem správní rady TMA.

Jiří Hampl

Odborník na korporátní restrukturalizace s více než 15-letou praxí v bankovním sektoru. Od absolvování Hospodářské fakulty Technické univerzity v Liberci v roce 2008 se nepřetržitě věnuje ohroženým korporátním úvěrům a způsobům jejich řešení. Od roku 2022 působí v UniCredit Bank jako manažer útvaru Korporátní restrukturalizace pro Českou a Slovenskou republiku. V průběhu své kariéry spolupracoval na mnoha restrukturalizačních projektech a i nadále aktivně zastupuje zájmy UniCredit při řešení distresových situací, a to v obou zemích.

Petr Hána

Petr Hána je ředitelem v oddělení realitního poradenství společnosti Deloitte v Praze. Specializuje se především na projekty v oblastech developmentu a řízení a optimalizaci portfolia nemovitostí. Podílí se na vývoji Cenové mapy transakčních cen. Dále se věnuje projektům týkajícím se projektového řízení a controllingu, optimalizace procesů a organizační restrukturalizace stavebních a developerských společností. Spolupracoval na projektech v rámci České a Slovenské republiky pro významné developerské společnosti. Podílí se na přípravě průzkumů, analýz a studií zaměřených na vývoj komerčního a rezidenčního nemovitostního trhu.

Jakub Jirovec

Jakub Jirovec je partnerem a spoluzakladatelem advokátní kanceláře Urban & Hejduk. V rámci své praxe se věnuje soudním sporům, insolvenčnímu a závazkovému právu. Insolvencím se věnuje 13 let, přičemž v rámci svých mandátů poskytuje komplexní poradenství věřitelům, dlužníkům i investorům. Zkušenosti má především s insolvencemi výrobních závodů, developerských projektů a retailových prodejců oděvů. V rámci závazkového práva se v poslední době věnoval sjednávání smluv EFET, zejména jejich insolvenční a sporové části.

Jakub je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Tomáš Johanna

Tomáš Johanna působí jako General legal counsel v investiční a developerské skupině Progresus, kde vede právní oddělení.
Tomáš v rámci své právní praxe zajišťuje ve skupině Progresus veškeré právní a compliance poradenství související s činností skupiny Progresus, tedy zejména v oblasti rezidenčního a industriálního developmentu, výrobního sektoru a finančních nástrojů. Tomášovou hlavní odpovědností je propojení obchodních modelů s jejich právním řešením, včetně zajištění compliance a dodržování investičních pravidel skupiny Progresus v rámci její akviziční, investiční a finanční činnosti.
Před připojením ke skupině Progresus poskytoval Tomáš své právní služby skupině Progresus a dalším klientům advokátní kanceláře BBH, ve které Tomáš působil na pozici senior advokáta. V rámci své právní praxe v BBH Tomáš získal cenné zkušenosti zejména v oblastech finančních trhů a finanční regulace, M&A a compliance. Věnoval se však také zastupování klientů před soudy, regulátory a rozhodčími orgány.
Tomáš je advokátem zapsaným v seznamu advokátů vedeném Českou advokátní komorou.

Zdenka Klapalová

Zdenka Klapalová je od roku 2001 jednatelkou a ředitelkou české pobočky realitní a poradenské agentury Knight Frank.

Je také prezidentkou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Jako členka profesního sdružení RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) se podílí na dodržování nejvyšších profesních standardů v oboru.

Kromě toho je aktivní členkou Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka, kde se věnuje problematice restrukturalizace firem. Její široký záběr aktivit a profesní angažovanost ji řadí mezi nejvýznamnější lídry v oblasti nemovitostí v České republice

Lenka Kostrounová

Lenka Kostrounová je odbornicí na financování nemovitostí s více jak 20 lety zkušeností se strukturováním financování nemovitostních transakcí v ČSOB. Objem poskytnutých úvěrů přesahuje ekvivalent několika miliard eur. Je členkou představenstva Asociace pro rozvoj nemovitostí a kromě kurzů Development nemovitostí taky lektorkou MBA v oblasti nemovitostí (MBARE) na VŠE.

Michal Kuděj

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, kde získal jak inženýrský, tak doktorský titul. V praxi se specializuje na firemní finance a restrukturalizační procesy. V minulosti působil jako konzultant v oblasti firemních financí, fúzí, akvizic a dalších podnikových kombinaci, věnoval se také obchodovaní na kapitálovém trhu a investicím do nových projektů. Je zakládajícím partnerem poradenské společnosti TARPAN Partners, kde působí od roku 2010. Od roku 2016 působí také na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, kde je členem vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka a odborným asistentem na katedře strategie, kde se věnuje výuce v oblasti firemních financí, due diligence a analýzy rizika. Od roku 2017 působí také jako zkušební komisař pro zkoušky zvláštních insolvenčních správců. Je členem expertní pracovní skupiny S22 – poradního orgánu ministra spravedlnosti pro insolvenční právo a byl členem expertní pracovní skupiny ministerstva spravedlnosti pro transpozici evropské směrnice o preventivní restrukturalizaci do národní právní úpravy. Je autorem řady odborných publikaci.

Lukáš Lhoták

Lukáš Lhoták pracuje desátým rokem v Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) jako manažer v oddělení vymáhání pohledávek.

V oboru pohledávek začal působit od roku 2001 ve společnosti HS Inkaso, která se specializovala na odkupy souborů exekučních titulů zejména z leasingových smluv.

Od roku 2010 spolupracoval s Martinem Vohánkou, kdy založil ve společnosti EUROWAG systém pojištění pohledávek a celé oddělení workout, kde řešil defaultní případy v regionu střední a východní Evropy.

V EGAPu se od roku 2015 zabývá vymáháním pohledávek zejména v postsovětském prostoru, kde se mu podařilo mimo jiných vyřešit pohledávky vzniklé z pojistných událostí automobilek na Ukrajině nebo v Kazachstánu, paroplynové turbíny v Polsku nebo farmaceutického závodu v Petrohradě.

S EGAPem nově poskytovanými zárukami za bankovní úvěry se soustřeďuje i na problematiku insolvencích v ČR, kde řešil například případ Vitrablok a zejména Liberty Ostrava, která je momentálně nejsledovanějším insolvenčním případem.

Lukáš je členem Turnaround management association od roku 2018.

Lee Louda

Lee Louda je insolvenčním správcem se zvláštním povolením. Absolvent Fakulty strojního inženýrství Českého vysokého učení technického. Od roku 1994 zastával řadu funkcí v ekonomické oblasti, byl licencovaným burzovním makléřem, portfolio manažerem, nuceným správcem a likvidátorem subjektů finančního trhu, absolventem Institutu oceňování majetku při VŠE, zabýval se krizovým řízením a od roku 2004 i správou konkursních podstat. V rámci zavedení insolvenčního zákona od roku 2008 absolvoval příslušné zkoušky a získal obě licence pro insolvenční správu. Od roku 2008 také aktivně působí při VŠE jako přednášející a podílí se na tematických a mezinárodních konferencích v rámci výzkumu insolvence a v oblasti restrukturalizace a zániku podniku. V roce 2012 obdržel v Madridu evropské ocenění Turnaround Management Association za koncernovou přeshraniční reorganizaci Kord Group pro oblast velkých korporací. Od roku 2016 působí jako insolvenční správce významné těžařské společnosti OKD, a.s. V roce 2018 na VŠE dokončil doktorandské studium. V současnosti vede akademické pracoviště Centrum restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka při VŠE. Od roku 2019 člen expertní pracovní skupiny Ministerstva spravedlnosti k transpozici směrnice o restrukturalizaci a insolvenci a k přípravě zákonů Lex Covid I a Lex Covid II. Od roku 2021 je insolvenčním správcem evropsky významného případu přeshraničního holdingu Arca Investments a.s., čítajícího více jak 225 obchodních korporací. Od roku 2022 je poradcem ministra spravedlnosti a členem expertní pracovní skupiny pro insolvenční právo, zřízené při Ministerstvu spravedlnosti. Člen TMA.

Michal Malý

Michal Malý působí jako senior manažer ve společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika v oddělení restrukturalizací v rámci regionu střední a východní Evropy.

Michal má zkušenosti v poradenství v oblasti restrukturalizací a insolvencí, kdy se podílel na mnoha významných projektech zahrnující mj. podporu společnostem v reorganizaci vč. přípravy reorganizačních plánů, finanční restrukturalizace, nezávislá posouzení společností, sestavování business plánů a řízení cash flow.

Michal má zkušenosti v odvětvích retailu a e-commerce, průmyslové výroby a strojírenství, chemického a těžebního průmyslu, EPC kontraktorů, dopravního a automobilového průmyslu, a to jak v Česku a na Slovensku, tak i v regionu CEE.

Michal je členem Turnaround management association jak v České republice, tak na Slovensku.

Šimon Peták

Šimon Peták působí jako insolvenční správce se zvláštním povolením, likvidátor subjektů finančního trhu, advokát a rozhodce.

V roce 2004 začal působit v advokacii, v roce 2009 získal povolení a zvláštní povolení insolvenčního správce a od roku 2014 je společníkem TP Insolvence, v.o.s. V rámci advokacie se kromě insolvenční problematiky zaměřuje na spornou agendu a hospodářské trestní právo.

Z pozice insolvenčního správce či právního poradce řeší či řešil řadu významných insolvenčních případů, aktuálně nejznámějším je Liberty Ostrava a.s.

Šimon je členem TMA.

Miroslav Plašil

Ředitel odboru makroobezřetnostních analýz, ČNB.

Vyučující na VŠE v Praze, statistické a ML metody v ekonomii.

Člen pracovní skupiny AWG ESRB (Analysis Working Group, European Systemic Risk Board).

Výzkumník v oblasti rezidenčních nemovitostí

Kateřina Pracná

Kateřina Pracná je seniorní advokátka a insolvenční správkyně. Specializuje se na insolvence, restrukturalizace a sporovou agendu. Kateřina je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Podnikohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Insolvencím a restrukturalizacím se věnuje přes 10 let, během niž se podílela na mandátech pro věřitele, dlužníky, investory i insolvenční správce.

Tomáš Richter

Tomáš Richter je advokát v advokátní kanceláři JŠK v Praze. Je docentem obchodního práva, v letech 2011 až 2014 byl profesorem na nizozemské Radboud University Nijmegen, kde byl držitelem Chair in Cross-Border Corporate Insolvency Law. Je zakládajícím členem české pobočky Turnaround Management Association. Od roku 2015 je členem International Insolvency Institute, kde byl v letech 2019 až 2023 členem představenstva. V letech 2020-2023 byl předsedou Akademického fóra INSOL Europe, a v INSOL Europe je nadále čestným rady. Je také členem CERIL, a členem vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka na VŠE v Praze. Od roku 2004 je rozhodcem.

Dušan Sedláček

Dušan Sedláček je partnerem advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS a zaměřuje se na oblast restrukturalizací a insolvenčního řízení a na řešení sporů v soudních a arbitrážních řízeních.Má rozsáhlé zkušenosti s insolvenčním řízením, a to jak při zastupování věřitelů (včetně významných bankovních institucí) při uplatňování jejich práv, tak při poradenství českým i zahraničním klientům v souvislosti s restrukturalizací podniků či řešením úpadkové situace. V oblasti insolvenčního práva i v dalších oblastech své specializace publikuje a přednáší v České republice i v zahraničí.

Je členem Turnaround Management Association ČR.

Jaroslav Schönfeld

Jaroslav Schönfeld vystudoval na VŠE v Praze. Od roku 2008 pracuje na katedře strategie (dříve podnikové ekonomiky) fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické. Těžištěm jeho zájmu je transformace, restrukturalizace a sanace podnikatelských subjektů, manažerské finance, oceňování podniku a insolvenční procesy. Působí aktivně v rámci vedlejší specializace Turnaround Management. Je členem vědecké rady a řídícího výboru Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka při Vysoké škole ekonomické v Praze, členem správní rady profesní organizace Turnaround Management Association ČR. Intenzivně spolupracuje s praxí, kde téměř již 25 let působí na různých manažerských pozicích v rámci bankovního sektoru zejména pak v České spořitelně, a.s. Je předsedou Komise pro Workout při České bankovní asociaci. V roce 2012 získal v Madridu evropské ocenění Turnaround Management Association za koncernovou přeshraniční reorganizaci Kord Group pro oblast velkých korporací.

Miroslav Singer

binary comment

Miroslav Singer po ukončení studia na Vysoké škole ekonomické (obor matematické metody v ekonomii v Praze) pokračoval na doktorandském studiu University of Pittsburgh, kde v roce 1995 obhájil svou disertaci a získal titul Ph.D. Během let 1991–1995 pracoval jako výzkumník a přednášející, později jako zástupce ředitele pro výzkum v Národohospodářském ústavu AV ČR a v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy. Od roku 1995 zastával významné manažerské posty ve finanční a průmyslové skupině Expandia, kde byl také v letech 2000 a 2001 ředitelem společnosti Expandia Holding. V roce 2001 Miroslav Singer nastoupil jako ředitel do společnosti PricewaterhouseCoopers ČR a setrval v ní až do roku 2005. V letech 2005 až 2010 byl členem bankovní rady a viceguvernérem České národní banky. Od roku 2010 do 2016 působil jako guvernér České národní banky. V lednu 2017 byl jmenován do funkce ředitele institucionálních vztahů a hlavního ekonoma Generali CEE Holdingu. Od ledna 2018 je rovněž členem výkonného výboru. Působí také jako předseda dozorčí rady Generali České pojišťovny a Generali Poisťovňa na Slovensku. Vedle toho je také místopředseda dozorčí rady MONETA Money Bank.

David Smejkal

David Smejkal je ředitelem znalecké kanceláře A-Consult plus, která se již od roku 1991 věnuje oceňování a znalectví v oboru ekonomika se širokou působností. Oceňování se věnuje již více jak 25 let, včetně práce na největších insolvenčních případech jako byly OKD, Motorpal, JobAIR, Vítkovické slévárny, Viachem Group a desítky dalších.

Věnuje se také vývoji software na oceňování nemovitostí a specializovaných aplikací pro digitalizaci v oblasti oceňování, práci s katastrem, prostorovými daty, bankovní monitoring zajištění a automatické oceňovací modely. David je zároveň prezidentem Asociace certifikovaných odhadů, kterou zastupuje v International Federation of Surveyors. Působí ve vědecké radě Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka, Vysoké školy ekonomické, kde zároveň působí jako lektor, zejména v rámci vedlejší specializace Turnaround management a Hodnota podniku. Na Ambis.Vysoké škole vede postgraduální studium Oceňování nemovitostí na tržních principech. Je členem International Association of Assessing Officers a odborné platformy Nemoforum při ČUZK. Je rovněž členem pracovní skupiny expertů na znalecké právo na Ministerstvu spravedlnosti. Je certifikovaným odhadcem nemovitostí a také prezidentem Vodní záchranné služby ČČK, která ho za 30 let naučila řešit skutečně krizové situace s klidem a rozvahou.

Petr Smutný

Petr Smutný je partnerem ve společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika, kde řídí oddělení restrukturalizací v rámci regionu střední a východní Evropy. Zaměřuje se především na poskytování poradenství ohroženým společnostem nebo společnostem čelícím insolvenci. Petr má dlouhodobé zkušenosti s projekty posouzení výkonnosti společnosti, finanční analýzy a restrukturalizace. V minulosti vedl početné restrukturalizační projekty jak v České a Slovenské republice, tak i ve Slovinsku, Srbsku a Chorvatsku. Petr se podílel také na komplexní reorganizaci KORD Group – průmyslové skupiny s provozy ve střední a východní Evropě, jež získala ocenění Restrukturalizace roku 2012 v rámci Evropy. Taktéž hrál významnou roli v rámci restrukturalizace loterijní společnosti SAZKA, která měla mnoho inovativních prvků a získala ocenění Restrukturalizace roku 2014. Petr je předsedou Turnaround Management Association ČR.

Petr Sprinz

Petr Sprinz má více než 15 let zkušeností v oblasti insolvenčního práva, soudních sporů a komplexních transakcí; působí jako rozhodce.Je rovněž mezinárodně uznávaným odborníkem v oblasti insolvencí a restrukturalizací.Ohledně sporné agendy zastupoval klienty v komplexních soudních a rozhodčích řízeních týkajících se EPC smluv, dodávek surovin, korporátních otázek a jiných složitých situací. Petr Sprinz dojednával komplexní transakce, včetně složitých dodávkových smluv či narovnání.
Je vedoucím autorského kolektivu komentáře k insolvenčnímu zákonu, jakož i připravovaného komentáře k zákonu o preventivní restrukturalizaci. Je též spoluautorem komentáře k občanskému zákoníku k otázce zajištění.
Je členem sekce ČAK pro insolvenční právo, CERIL, členem sekce INSOL International. Podílel se na přípravě několika právních předpisů.
Před založením advokátní kanceláře RESOLV působil tři roky v české pobočce Allen & Overy jako vedoucí praxe zaměřené na insolvence a řešení jiných komplikovaných situací. Do roku 2020 byl partnerem odpovědným za oblast insolvencí, soudních sporů (včetně rozhodčího řízení) v advokátní kanceláři Havel & Partners. Předtím působil v advokátní kanceláři Weil, Gotshal & Manges.

Radim Škarpa

Radim Škarpa je ředitelem v oddělení restrukturalizací (BRS) v PwC, které se zaměřuje na poskytování poradenských služeb nejen společnostem v potížích, ale i insolvenčním správcům nebo věřitelům.
Poskytování poradenství se Radim věnuje od ukončení studia na VŠE v Praze 2006. Radim má zkušenosti z projektů v oblasti zvyšování výkonnosti, zlepšování procesů a interního auditu. Nejvíce zkušeností má ale s projekty restrukturalizací společností a s insolvenčními projekty a to jak na straně dlužníků, tak na straně insolvenčních správců. Radim realizoval projekty v celé řadě odvětví včetně chemického a těžebního průmyslu, lesnictví nebo strojírenství. Mimo Českou republiku se podílel i na projektech ve Slovinsku.
Radim je členem Turnaround Management Association v České republice.

Oxana Šnajberg

Oxana Šnajberg je řídící partnerkou znalecké kanceláře EqSA v oboru ekonomika. Oxana je znalcem pro oceňování podniků, oceňování cenných papírů a oceňování nehmotného majetku s více než 15letou praxí. Během svého působení ve znalecké kanceláři EqSA se Oxana věnovala mimo jiné ocenění úvěrových portfolií bankovních institucí v ČR při jejich likvidaci nebo zpracování posudků pro účely významných insolvenčních řízení. Dále působí na fakultě Financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze, kde se podílí na publikační činnosti, výuce odborných předmětů a dalších projektech.

Jiří Tomola

Jiří Tomola je partnerem, vedoucím týmu restrukturalizací a insolvencí a jedním ze dvou vedoucích týmu pro bankovnictví a financování pražské kanceláře Dentons.

Jiří pracoval na řadě významných insolvenčních kauz ve střední a východní Evropě, zastupuje české a mezinárodní finanční instituce v pozici věřitelů, zastupuje také společnosti v pozici dlužníků a poskytuje poradenství v souvislosti s přípravou a implementací reorganizací. V některých z těchto insolvenčních řízení byly poprvé před českými soudy úspěšně obhajovány a obhájeny koncepty syndikovaných úvěrů a postavení agenta pro zajištění (včetně ujednání o paralelním dluhu a věřitelské solidaritě). Má unikátní zkušenosti s přípravou tzv. předbalených reorganizací a jejich vyjednáváním s věřiteli. Jiřího zkušenosti zahrnují také poradenství investorům při akvizicích majetku z insolvenčního řízení a zastupování klientů ve sporech souvisejících s insolvenčním řízením, včetně zastupování ve sporech před Ústavním soudem České republiky.

Prestižní žebříčky Chambers Europe, Legal500 EMEA a IFLR1000 řadí Jiřího mezi přední odborníky na oblast restrukturalizací a insolvencí a bankovnictví v České republice.

Jiří absolvoval studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde v roce 2000 získal magisterský titul. Od roku 2006 je členem ČAK. Dále je členem mezinárodní Turnaround Management Association.

David Žvak

David Žvak je absolventem Vysoké školy ekonomické, fakulty financí a účetnictví. Na začátku své profesní kariéry působil několik let v poradenských firmách Deloitte a PwC. Od roku 2011 se věnuje problematice restrukturalizací a insolvencí, primárně se zaměřuje ne neformální restrukturalizace. V současné době působí v ČSOB, kde vede tým restrukturalizací korporátních klientů. Je členem TMA.